Kociaki - Pure Blue*PL

Hodowla Pure Blue*PL


Jak powstała hodowla kota tajskiego Pure Blue*PL

Mogłabym napisać,że kocham koty od zawsze,że w naszym domu to członkowie rodziny, że uznaję wyższość kotów nad psami, i byłaby to najprawdziwsza prawda 🙂

Decyzję o kupnie kota podjęła za nas córka, która bardzo długo wierciła nam dziury w brzuchach o własnego zwierzaka. Próbę z rybką przeszła doskonale, (opiekowała się bojownikiem o imieniu Bestia, przez całe 2 letnie życie rybki), ale brakowało jej bliskiego kontaktu ze stworzeniem. W końcu ulegliśmy, bo wiadomo,że dzieci lepiej się rozwijają wśród zwierząt,uczą szacunku i poznają obowiązki. Chcieliśmy aby wybór rasy kota był przemyślany i pasował do naszej rodziny. Przeglądając strony w internecie trafiliśmy na galerię niebieskookich,prześlicznych kotów, których wcześniej nigdy nie widzieliśmy.

Pure Blue*PL Kot TajskiA my rozpoczęliśmy poszukiwania kota po Polsce. Chcąc wykluczyć alergię u dzieci przed zakupem kota, młodszemu synowi zrobiliśmy testy a z córką wybraliśmy się na wystawę do Piotrkowa Trybunalskiego aby mogła na żywo zetknąć się z alergenem 🙂 , a my spotkać się z hodowcami. Na nasze szczęście była tam Karolina Kijek ze swoją kotką Whisper,byliśmy zauroczeni tym zwierzakiem,a  jakby tego szczęścia było mało okazało się że w ich hodowli pozostała ostatnia wolna koteczka- Delta. Dwa tygodnie zastanawiania się,ale już tam, na wystawie było jasne,że będzie nasza 🙂

30 grudnia 2012 roku przywieźliśmy do domu małą kotkę tajską z hodowli Viosna*PL z Bydgoszczy. W rodowodzie miała wpisane imię Delta i tak już zostało, przez okres oczekiwania na nią tak się do tego imienia przyzwyczailiśmy że nikt nie chciał go zmieniać. Rodzice Delty to Whisper Amelia PL i Giboule White Elephant.

Hodowla została zarejestrowana w Polskim Związku Felinologicznym i WCF (World Cat Federation) pod nazwą Pure Blue*PL. Decyzja nie była łatwa, bo bycie hodowcą to niesamowicie odpowiedzialne zajęcie. Chyba nawet sobie sprawy nie zdawaliśmy jak bardzo, dopóki na świecie nie przywitaliśmy pierwszych kociąt tajskich.

Odebranie porodu- mistyczne przeżycie 🙂

Nasze kociaki wychowują się w obecności dzieci i od niedawna psa. Miłość między gatunkowa jest trudna, ale możliwa!